„A művészet az élet csodálatos dísze.

Nem lehet más, mert minden művészet lényege: a díszítés.

Zene és költészet a nyelv dísze, a járásé a tánc.

A festészet és a szobrászat viszont a gondolatok dísze – üres falakra vetítve.”

( Velde )

Isaszegen 1993. februárjában a Gödöllői körzeti Állami Zeneiskola kihelyezett tagozataként kezdődött meg a zeneoktatás. Alapítója Isaszeg Önkormányzata volt.

Egy év múlva a zenei tanszakok mellett más művészeti ágakkal bővült a képzés. / képző- és iparművészet, táncművészet, színművészet /

2001-ben az intézmény felvette a Kós Károly nevet, majd 2007-ben a Klapka György Általános Iskola keretein belül folytatódott tovább a művészetoktatás.

Az iskola városi beiskolázású, így minden intézményből szívesen fogadjuk a jelentkezőket. A növendékeket tanáraik javarészt abban az épületben oktatják, ahol az általános iskolai képzésük folyik.

Telephelyeink:

• Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola- Tóth Árpád úti épület
  • Isaszegi Damjanich János Általános Iskola
  • Dózsa György Művelődési Otthon és Múzeumi Kiállítóhely

A növendékeket művésztanárok tanítják és ismertetik meg az alkotás, a művészeti előadás örömével.

A tanulók és tanáraik szívesen és rendszeresen vesznek részt iskolai és városi ünnepségeken, rendezvényeken. A legtehetségesebb diákjaink pedig országos versenyeken öregbítik iskolánk hírnevét.

Az intézmény hagyományőrző rendezvényei a lassan két évtizede folyó Városi Versmondó és Versillusztrációs Verseny, amin az óvodától a középiskolás korosztályig mindenki részt vehet, és 2014 óta rendezzük meg a Zongolimpia Zongoraversenyt környékbeli zeneiskolások számára. Sikeres nyári programunk a Kezes-Lábas tábor, melyen főleg képzős és táncos gyermekek vesznek részt.

A város büszkesége az iskola Ifjúsági Fúvószenekara, amely 2012-ben alakult felnőttek és jelenlegi növendékek közreműködésével. Fél éve csatlakozott hozzájuk a Mazsorett csoport, akik látványos produkciójukkal színesítik a fúvószenekar előadását.

Kié az iskola?

• A gyerekeké– akik tanulnak benne.
  • A szülőké– akik fontosnak tartják, hogy gyermekeik a közismereti tárgyakon kívül a művészetek világával is megismerkedjenek.
  • A pedagógusoké– akik a kultúra, a művészet értékeinek átadásával járulnak hozzá tanítványaik fejlődéséhez.

Milyen képzésben részesülhetnek a művészetiben a gyerekek?

• Zeneművészet:zongora, ütő, klarinét, furulya, harsona, trombita, baritonkürt, vadászkürt, fuvola, szaxofon, magánének, szolfézs / kötelező tárgy /
  • Képző- és iparművészet:vizuális alapozó gyakorlat, kerámia, grafika és festészet alapjai
  • Táncművészet:társastánc, balett- színpadi tánc
  • Színművészet:színjáték

Miért ajánljuk a művészeti oktatást?

• Tartalmas délutáni elfoglaltság a gyermekeknek.
  • Sikerélményt ad azok számára, akik esetleg az általános iskolában nem érnek el sikereket.
  • Lelki, szellemi, érzelmi feltöltődést biztosít.
  • Számtalan fellépési lehetőség egy színvonalas közösségen belül.