MILLIÓ LÉPÉS ISKOLÁNKÈRT

Kedves Szülők, Diákok!

Iskolánk csatlakozott a MILLIÓ LÉPÉS ISKOLÁNKÈRT című programhoz.

Legyen a mi iskolánk is részese az ország legnagyobb kihívásának, amelyben megmozgatják a diákokat, szülőket, tanárokat és mindenkit, aki aktív mozgással szeretné segíteni az általa választott iskolát.

A versenyben 100 x 1 millió forint sporteszköz-támogatást sorsolnak ki az iskolák között. Ahányszor teljesíti az iskola virtuálisan az Országos Kékkört, annyiszoros a nyerési esélye a sorsoláson. Minden iskola csak egyszer nyerhet!

A programot a Magyar Szervátültetettek Szövetsége szervezi az Aktív Magyarország Program támogatásával. A kihívásban az ingyenes MillióLépés mobilapplikáció letöltésével lehet részt venni, amelyben a lépések mellett további 60-féle mozgásforma alakítható át lépésszámmá. A játékban a lépésszámokat kell gyűjteni, amellyel a versenyzők virtuálisan bejárhatják a teljes magyar Kékkör útvonalát, megismerve a legszebb hazai látnivalókat. Az applikáció mindennap hasznos, érdekes üzeneteket oszt meg a résztvevőkkel a Kékkör látványosságairól, a mozgásról és az egészség megőrzéséről. A programban minden héten más-más sportoló, művész, ismert közéleti személy vagy szervátültetett inspirál a mozgásra.

A csatlakozás lépései:

• A Play Áruház -on keresztül töltsék le a MillióLépés applikációt majd regisztráljanak! (Ez az applikáció méri, hogy ki mennyit mozog. 11 héten keresztül megy a mérés.)
  • A regisztráció után a legelső rublikálnál jelöljék meg iskolánkat!
  • Majd ez követően csatlakozzanak valamelyik osztályhoz!
  • Ahhoz, hogy a millió lépés az iskoládèrt nevű applikációt tudják használni, számolja a lépéseket és a mozgásokat, le kell tölteni a Google fitness mérőt is . Legyenek szívesek ezt is letölteni!

Minél többen vagyunk, annál többet lépünk!