Színház-élménybeszámoló

A Lázár Ervin Program keretein belül harmadik osztályos tanulóinknak lehetősége nyílt megtekinteni a Pesti Magyar Színház Tündér Lala című előadását. A diákok már a buszon izgatottan várták, hogy megérkezzünk és megtekinthessék magát a színházat, majd az előadást. Voltak, akik már az út során elmesélték, hogy nagyon szeretnek színházba járni, másoknak ez volt az első igazi színházélményük. Szerintem az ő számukra kiemelten fontos, hogy ez a nagyszerű tapasztalat alapozhatta meg színházélményüket, amely nagyban hozzájárulhat a színművészet, színházba járás szeretetéhez.

A gyerekek nagyon élvezték mind magát az előadást, mind pedig a színház varázslatos világát. Nem csak a színdarab tartalma illeszkedett a gyerekek korához, hanem a darab rendezése során is nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy minél interaktívabb, gyermekbarátibb legyen színpadra vitt mese. Így könnyedén megragadták és lekötötték diákjaink figyelmét, hiszen miközben válaszaikkal „segítették” a színészeket, ők maguk is kicsit részévé váltak a mesevilágnak, amelyet a színház eléjük tárt. Emellett az előadás végére még némi közös daltanulásra és éneklésre is sor került, amelyben nagy örömmel és aktívan vettek részt az ifjú kis nézők.

Az osztályok visszajelzése alapján a gyermekek fontos élményekkel lettek gazdagabban ennek a lehetőségnek köszönhetően. A művészetetekbe való minél sokrétűbb bevezetés egyik fontos része, hogy a fiatalok minél korábban megszeressék a színház világát. Egy ilyen élvezetes alapélmény ehhez nagyban hozzájárul, segíti fejlődésüket és természetesen – nem utolsó sorban – közös tapasztalatként az osztályközösség épülését is szolgálja.

Farkasné Sebián Andrea